İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akar, Mayt ve Mite Nerelerde Yaşar ?

Akar, Mayt ve Mite Nerelerde Yaşar ?

Son zamanlarda isimlerini sıkça duyduğumuz akar, mayt ve miteler gözle görünmeyen ama oldukça büyük tehlikelere yol açan haşereler olarak hayatımızda yüz yıllardır yer almaktadır. Eskiden isimleri ve işleyişleri, zararları pek bilinmeyen bu haşerelerin, son araştırmalar neticesinde insan sağlığına verdikleri zararlar da idrak edilmiştir. Peki akar, mayt ve mite nerelerde yaşar ?

  • Genellikle insan derisi ile beslenen bu haşere,insanların olduğu ve bulunduğu her yerde yaşayabilirler.
  • Evlerimizde özellikle halılarda, yataklarda, yastıklarda bulunurlar. Çünkü derilerimizin en çok döküldüğü yerler buralardır.
  • Paraların üzerinde bulunurlar.
  • Toplu taşıma araçlarının tutunma yerlerinde, demirlerinde de bol miktarda bulunurlar. Çünkü toplu taşıma araçlarına günde ortalama binlerce kişi binmektedir.
  • Kapı kollarında, asansör düğmelerinde, kumandalarda, da bol miktarda bulunurlar. Çünkü yine buralara çok fazla sayıda insan eli değmektedir.
  • Masaların üzerinde bulunurlar.
  • Bilgisayar klavyeleri, fareleri üzerinde de sıklıkla bulunurlar.

Akar türünden canlılar genellikle halı böceği, toz böceği, halı tozu gibi isimlerle de anılırlar. Oldukça hızlı türerler ve bir evde yaklaşık olarak on binlerce dağınık halde bulunurlar. Bu nedenle de onlarla bir an önce başa çıkmak gereklidir.

Akar, Mayt ve Mitenin Zararları

Çocuklar ve yaşlılar üzerinde büyük zararlara neden olan bu haşereler, bronşit, gıda zehirlenmesi, astım, nefes darlığı, öksürük, tıkanıklık gibi hastalıklara yol açmaktadır. Bu nedenle de bir an önce yok edilmelidirler. Bunu da ancak iyi bir böcek ilaçlama firması sağlayabilir.

Kadıköy’de sizlere en kusursuz şekilde ve en profesyonel nitelikte sunduğumuz ilaçlama hizmetlerimiz ile sizlerin daima yanında olan Kadıköy İlaçlama firmamız, her zaman her haşere şikayetinde arayabileceğiniz nadir firmalardandır. Ayrıca müşteri temsilcilerimiz de 7/24 hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir