Fare İlaçlama

Fare-istasyonu-ne-ise-yarar

Kadıköy fare ilaçlama uygulamalarımız tüm alanlara başarı ile hizmet sağlamaktadır. Kadıköy fare ilaçlama servisi, tüm fare türlerine karşı kontrol sağlamaktadır. Çok sayıda türe sahip olan fare, açık alanlar içerisinde yer alan yuvalarından ayrılarak ev, işyeri gibi kapalı alanların içine girmeye çalışmaktadır. Farelerin koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Yiyeceklerin yerini bu sayede kolayca bulabilirler. Özellikle kapı ve apartman içlerine bırakılan çöpler fareleri kendine çekmektedir. Fare her türlü atığı yiyerek besin ihtiyacını gidermektedir. Fareler pis canlılar olup bakteri ve mikrop taşıyıcılığı yaparlar. Bu nedenle farelerin bulunduğumuz bölgeler içerisinden kesinlikle uzak tutulması gerekir. Fare görülen alanların önlemi alınarak gereken fare ilaçlama uygulamaları ve dezenfekte işlemi tamamlanmalıdır.

Fare ile Mücadele

Fare ile mücadele ederken zamanı doğru kullanmak oldukça önemlidir. Çünkü fare bulunduğu bölgedeki yuvasına yeni yavrular doğurarak sayısını arttıracaktır. Çeşitli türlere sahip olan fare bilgi ve tecrübe sahibi ilaçlama personellerince etkisiz hale dönüştürülmelidir. Fare ilaçlama firmaları arasında uzman kadro ile görev başında olan firmamız, gün aşırı hizmet sunmaktadır. Sağlık Bakanlığınca onaylı servislerimiz gereken tüm belge ve izinlere sahiptir.

İlaçlaması En Çok Yapılan Fare Türleri;

  • Kör fare
  • Tarla faresi
  • Pamuk faresi
  • Lağım faresi
  • Çatı faresi
  • Fındık faresi

Farenin zararları insanların sağlığına büyük ölçüde etki etmektedir. Taşımış oldukları hastalık virüsleri önemli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Eski dönemlerden günümüze kadar fare türlerinden bulaşan hastalıklar nedeniyle çok sayıda kişi yaşamını yitirmiştir.

 

Farelerden İnsanlara Bulaşan Başlıca Hastalıklar;

  • Humma, veba, sıtma, verem, hepatit virüsü, dizanteri, tifüs, cilt hastalıkları, parazitsel hastalıklar, Nil virüsü, tifo

Fare ilaçlama hizmetimiz tüm fare türlerini kapsamakta olup fare türlerine özel ilaçlama yöntemleri ile gerçekleşmektedir. Böylelikle en kısa zamanda kalıcı çözümlere ulaşmaktayız. Fare ilacı ve ilaçlama yöntemlerimiz TSE etiketli ürünler arasından seçilmekte olup çevre ve insan sağlığına dosttur.

Fare İstasyonu Nedir?

fare-ilaclama

Fare istasyonu; kemirgen türlerinin güvenle kontrol altına alınmasına ilişkin, açık alanlarda kurulumu yapılan ve boyutları 25 cm boyutunda bir plastik kutu içine yerleştirilen, farelerin hoşuna giden aromalarla bezenmiş zehrin konularak farelerin yuvalandıkları alanlara yakın kurulumu gerçekleştirilen cihazlardır.

Bir dönem ilkel yöntemlerle, fare kapanı, fare tuzakları ile kontrol altına alınmaya çalışılan fareler için artık günümüzde oldukça etkili ve kalıcı özümler üreten uygulama yöntemi geliştirilmiştir. Fare istasyonlarının işlevine baktığımızda, bu cihazlar sayesinde farelerden kurtulmak mümkündür. Fare istasyonlarının nasıl çalıştığına ilişkin bilgiler elde etmek istiyorsanız şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Kurulumu açık alanlarda yapılan fare istasyonlarının içine farelerin sevdiği hoş kokularla süslenmiş zehir konur.
  • Kısa bir süre sonra bu kokuya dayanamayan fare, istasyon içine girerek zehirle temas eder.
  • Yuvasına dönem farede susuzluk hissi meydana gelir. Yuvasından ayrılarak su aramaya çıkan fare su ile buluştuğu anda ortalama 10 saniye gibi kısa bir sürede etkisiz hale gelir ve ölür.

Fare istasyonlarının en büyük katkısı fareleri yuvalarından uzaklaştırarak dışarıda ölmelerini sağlamaktır. Bu sayede fare yuvasında ölerek koku ve mikrop bulaştırmamış olur.

Fare Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fare ve kemirgen nedir?
Farelerden kurtulma yolları nelerdir?
Fare yakalama teknikleri nelerdir?
Fare ile mücadele nasıl yapılır?
Fare ilaçlama nasıl yapılır?
En etkili fare zehri nedir?
Fare nasıl beslenir?
Fındık faresi nasıl ürer?
Fare insanı ısırır mı?
Lağım faresi nasıl öldürülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir