Kalorifer Böceği İlaçlama

kalorifer-boceginden-nasil-kurtulurum

Böcek türleri üreme şekline ve hızına bağlı olarak bulunduğu alanı istila edebilirler. Kalorifer böceği, koloni halinde yaşayan bir canlıdır. Bu nedenle kalorifer böceği görülen alanların ilaçlama uygulamaları zaman kaybedilmeden yapılmalıdır. Aksi durumlarda böcekler kısa sürede çoğalarak yaşam alanlarınızın her bölgesinde görülecektir. Kalorifer böceği bulunduğumuz alanlara çeşitli yollardan ulaşır.

Kalorifer Böceği Yaşam Alanlarımıza Nasıl Ulaşır?

  • Açık bırakılan kapı ve pencereler kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımıza sıkça girmesine neden olmaktadır.
  • Alışveriş yaptığımız alanlarda bulunan kalorifer böceği yumurtaları, satın aldığımız eşya ve poşetlerin arasına girerek evimize ulaşmaktadır.
  • Eski yapı ve zeminler kalorifer böceklerinin en çok görüldüğü bölgelerdir. Açıkta bulunan çatlak gider boruları kalorifer böceklerinin bulunduğumuz alana ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Bakımsız kanalizasyon sistemi mikrop taşıyan kalorifer böceği ve fare gibi canlıların binalarımıza kolayca girmesine neden olmaktadır. Bina içinde giren bu canlılar kapı boşluklarından dairemize kadar ulaşmaktadır.

Kalorifer böceklerinden korunmak için kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Ancak alacağınız hizmetin kalitesi oldukça önemlidir. Kalitesiz ve yanlış uygulamalar kalorifer böceklerinden kurtulmanızı sağlamadığı gibi sağlık sorunlarına neden olur. Kadıköy kalorifer böceği ilaçlama servisi olarak kaliteli ve güvenilir çalışmalara imza atmaktayız. İlaçlama tekniklerimizin tümü Sağlık Bakanlığı tarafından gereken onay ve belgelere sahiptir. Sıvı ve jel ilaçlama uygulamalarımız ekonomik ilaçlama fiyatları ile uygulanmaktadır. İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine hizmet sunuyoruz.

Kalorifer böceği ile mücadele insan sağlığını koruyarak yaşam alanlarımızı güvenilir kılar. Aksi durumlarda önlem alınmayan alanlar gün geçtikçe sağlığını kaybederek hastalıklara davetiye çıkarır. Kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından uygulanan teknikler sayesinde kapalı ve açık tüm alanlar böceklere karşı ilaçlanır. İlaçlama ekiplerimize 7 gün 24 saat ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kalorifer Böceği İle Mücadele

kalorifer-bocegi-ilaclama

Kalorifer böceği ile mücadele yöntemleri diğer zararlı haşere türleri ile farklılık gösterdiği gibi, hamamböceği familyası ile oldukça benzerlik göstermektedir. Hamamböceği familyasına dahil olan Kalorifer böceklerinin kontrol altına alınma süreci Jel ilaçlama ile yapılmaktadır. Bu zararlı haşere türü daha çok kalorifer diplerinde, merdiven altlarında sıcak ve ılıman iklimlerde aktif olur. Karanlığı çok seven bu böcek türü en çok geceleri aktif olur. Geceleri aktif olan bu zararlı haşere türü, daha çok mutfak ve banyo gibi alanlarda görülür. Özellikle mutfaklarda çatal, bardak, kaşık lavabo ve fayanslar üzerinde gezinen bu böcek türü, gezindiği her alanda salyasını bırakır. Kusmuğunu bırakır.

Kalorifer böcekleri sadece bunlarla da yetinmez. Dışkılarını da bırakırlar. Bu yüzden kullanılan ev araç gereçleri sudan geçirilmediği taktirde ve evde rutin bir temizlik işi olmadığı sürece alerjik reaksiyonlar ve gıda zehirlenmelerine neden olarak insanların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedirler. Kalorifer böceğine yapılan jel ilaçlama uygulamasından sonra, yumurtalarının erişkin olmaması adına bu alanlara sıvı ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Bu işlem jel ilaçlama uygulamasından 15 gün sonra 2. Bir kez yapılarak, bu zararlı türün yaşam alanlarınızdan tamamen yok olmasına zemin hazırlanır.

Kalorifer Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalorifer Böceği nedir?
Kalorifer böceği neden olur?
Kalorifer böceği nerede yaşar?
Kalorifer böceği ısırır mı?
Kalorifer böceği ne yer?
Kalorifer böceği nasıl temizlenir?
Kalorifer böceği zararlı mıdır?
Kalorifer böceği nasıl çoğalır?
Kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez?
Kalorifer böceği jeli nedir?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir