İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kalorifer Böceği

Kalorifer Böceği

Kalorifer böceği evlerde, apartmanlarda, ofis ve işyerlerinde, restoran ve kafelerin mutfağında en çok rastlanan haşere türleri arasında yer alırlar. Mücadelesi en zor haşere türleri arasında yer alırlar. çok kısa zaman içerisinde üreyerek bulunduğunuz yerin her tarafını sararlar. Kurtulabilmenizin tek yolu profesyonel yöntemlerle Kalorifer böceği ilaçlama işlemi yaptırmaktır. Ancak bu işlemi kendi başınıza yapmaya kalkarsanız başarılı olamazsınız. Market ve eczanelerden edindiğiniz ilaçların kalorifer böceği ilaçlama konusunda hiçbir etkisi olmadığı gibi aksine onların direncini artırmaktadır. Sonrasında siz profesyonel olarak Kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alsanız bile bu çok etkili olamamaktadır. Mecburen ikinci ilaçlama talep etmek zorunda kalınmaktadır. Bu da ekonomik açıdan kullanıcıları olumsuz etkilemektedir.

Kalorifer Böceklerini Özellikleri

Kalorifer böceklerinin özellikleri arasında insanlara bulaştırdıkları zararlara öncelik vermek gerekir.  İnsanlar arasında hızlı çoğalmaları, ortalığı kirletmeleri, kötü kokuları ile tanınan bu böcekler son derece ciddi hastalıkların bulaştırıcısı konumundadırlar.

  • Bulaştırdıkları hastalıklar: Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Pnomoni, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Hepatit, Astım, Mantar hastalıkları, alerjik reaksiyonlardır.
  • Özellikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok böcek kalıcı ilaçlara maruz tutuldukları halde bunların bir kısmına adapte olmayı başarmışlardır. Bağışıklık geliştirebilmişlerdir. Kalorifer böcekleri de bundan etkilenmemektedirler.
  • Kalorifer böcekleri son derece pis canlılardır ve her şeyle beslenebilirler.
  • Her türden mikrobu taşır ve bulaştırırlar.
  • Su, gıda ve sıcağa ihtiyaçları oldukları için insanların bulundukları mekânlarda yaşarlar.
  • Kalorifer böcekleri evlerde en çok mutfak ve banyolarda yaşam sürerler.

Diğer böceklerle kıyaslama yapacak olursak nasıl ki pire ilaçlama en zor ilaçlamalardan biri ise kalorifer böceği ilaçlama zor olmasa da mücadele gerektiren bir ilaçlama işlemidir.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır? İnternette arama motorlarını sık işgal eden bir sorudur. Ve yanıtı vermeden önce en zor ilaçlanan haşerenin pire olduğu belirtmek isteriz. Bunun dışında en hızlı üreyen ve deyim yerindeyse bulunduğunuz meskeni işgal eden zararlı canlılar olan pirelerden kurtulabilmek için mutlaka profesyonel pire ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. Pire İlaçlama işlemi kokulu yöntemle yapılır. Aşırı derecede ağır bir kokusu olan kimyasal ile yapılan ilaçlama sonucu ölmeyen pireler için ikinci önlem buharlama yöntemiyle yapılan ilaçlamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir