Kene İlaçlama

Kene, insan ve evcil hayvanların üzerinde parazit olarak yaşayan bir canlıdır. Yeşil alanlarda sıkça görülen keneler, kırmızı ve kahverengi olarak görülebilmektedir. Evlerimizin içine kadar ulaşan kene sağlığımızı önemli ölçüde rahatsız etmektedir. Kene ilaçlama yöntemi ile bu zararlı böcek türlerine karşı gerekli önlemler alınmalıdır.

 Kendi aralarında türlere ayrılan kenelerin en az 30 çeşidinde ölümcül virüs olduğu tespit edilmiştir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ülkemizde sıkça görülmektedir. Kenenin insanı ısırarak karnında taşıdığı kanlı virüsü boşaltması sonucu bu hastalık görülmektedir. Bu hastalığın tam olarak aşısı ve tedavisi bulunamadığı için çok sayıda insan hayatını kaybetmektedir. Kadıköy kene ilaçlama servisimiz açık ve kapalı tüm alanların kene ilaçlama uygulamasını gerçekleştirerek kenelerden gelebilecek zararlara karşı koruma sağlamaktadır. İlaçlama yöntemlerinin periyodik olarak yapılması kene ile mücadelede sürekli koruma sağlar.

Kene Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Keneler yapısal olarak küçük ve oval bir şekle sahiptirler. Kene 6-8 bacağa sahiptir. Kene uçmaz ve zıplamaz sürünerek ilerler. Kan emici böceklerdir. Kahverengi ve kırmızıya dönük bir renkte görülürler.

Kırım Kongo Hastalığının Belirtileri

  • Halsizlik
  • Kanlı kusma
  • Karaciğerde büyüme
  • İshal
  • Kol ve bacak bölümlerinde deri altı kanamaları
  • Dışkı ve idrarda kanama
  • Baş ağrısı

Vücudunuzda kene gördüğünüz zaman kesinlikle ellememelisiniz. En yakın sağlık kuruluşundan profesyonel destek almalısınız. Kene görülen alanlarda ilaçlama uygulamalarının zaman kaybedilmeden yapılması oldukça önelidir. Çünkü keneler oldukça hızlı üreyen böceklerdir. Bulundukları alana bir gecede binlerce yumurta bırakabilirler. Keneden korunmak için ilaçlama ekiplerimiz 7 gün 24 saat yanınızdadır. Dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimize ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kene Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kene nasıl bir böcektir?
Kene nerede yaşar?
Kene sokması öldürür mü?
Kene vücuttan nasıl çıkarılır?
Kenenin neden olduğu hastalıklar nelerdir?
Kene ile nasıl mücadele edilir?
Kene nasıl beslenir?
Kene nasıl yapışır?
Kene nasıl çoğalır?
Kene eve girer mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir