Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire ilaçlama yaşam alanınızı istila eden pirelerin yok edilmesi için başvurulan profesyonel uygulamadır. Bulunduğu alanı kısa zamanda saran pireler, doğru zamanda önlem alınması gereken haşere türleridir. Pire ilaçlama uygulamaları ile pirelerin yuva oluşturduğu alanlar belirlenerek ilaçlanmalıdır. İnsan ve hayvan kanı emerek beslenen pire, çok sayıda hastalığın taşıyıcılığını üstlenmektedir. Pirenin zararları ilaçlama uygulamaları ile mutlaka önlenmelidir. Bütün mekanlarda sıklıkla karşılaştığınız pire ile mücadele etmek için profesyonel bir ekipten destek almanız şarttır. Firmamızda mekan fark etmeden uyguladığımız ilaçlama uygulamalarını şu başlıklar altında verebiliriz;

 • Ev İlaçlama
 • Apartman İlaçlama
 • İşyeri İlaçlama
 • Bahçe İlaçlama
 • Site İlaçlama
 • Otel İlaçlama
 • Hastane İlaçlama
 • Okul İlaçlama

Pire ilaçlama işleminin yanı sıra; hamam böceği ilaçlama, akrep ilaçlama ve fare ilaçlama uygulamalarının da yapıldığı firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Pire İlaçlama Şirketleri

Pire ilaçlama şirketleri, pire sorununa profesyonel çözümler üreten kurumsal firmalardır. Ev, işyeri, ofis, okul, apartman, bahçe, site gibi alanlarda oluşan ve oluşabilecek tüm haşere türlerine karşı hizmet sağlayan pire ilaçlama firmaları, gün boyu hizmet sağlamaktadır. Amatör uygulamalar sonucu daha büyük sorunların yaşanmasına engel olan pire ilaçlama şirketleri, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı pire ilacı kullanılmalıdır.

Firmamız ilaçlama sektörün gerektirmiş olduğu tüm yasal izinlere ve belgelere sahip olarak yıllardır yerini korumaya devam etmektedir.

Pirenin Zararları

Pirelerin zararları sadece insanlara değil aynı zamanda hayvanlara vardır. İnsanların hasta olmasına neden olan haşere türleri, yaşam alanlarımızdan uzak tutulmalıdır. Pirenin zararları insanlar üzerinde oldukça olumsuz bir etki yaratırken evcil hayvanlarında hastalanmasına neden olmaktadır. Evcil hayvanların tüylerinin arasına yerleşen pire, kısa zamanda çok sayıda yumurta bırakır. Bu gibi durumlarda pireler etrafa da sıçrayarak problemin büyümesine neden olurlar. Evcil hayvanınızı veteriner kontrolünde pirelerden arındırmalısınız. Aynı zamanda pirenin var olabileceği ortamlar ilaçlama firmaları tarafınca ilaçlanmalıdır.

Pire türlerinden bulaşan hastalıklar;

*Veba, humma, sıtma, verem, dizanteri, tifüs, cilt hastalıkları, alerjik reaksiyonlar, hepatit virüsü

Pire İlaçlaması Nasıl Uygulanır?

Pire ilaçlaması nasıl uygulanır? Pire ilaçlama uygulamaları alanında tecrübe ve bilgi sahibi ilaçlama personelleri tarafında haşere türü tespit edilerek uygulanır. Haşere türü tespit edildikten sonra yoğunluğu ve ilaç miktarı belirlenerek en etkili ilaçlama yöntemi seçilir.

Kısa Zamanda Etki Sağlayan İlaçlama teknikleri;

 • Kokulu ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Sıvı ilaçlama

Firmamız 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Haşere sorunlarınız için gün boyu Müşteri temsilcilerimize ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Pire İlaçlama Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

kadikoy-pire-ilaclama

Pire ilaçlama fiyatları nasıl hesaplanmaktadır? Pire ilaçlama fiyatlarının nasıl hesaplandığına ilişkin haşere ilaçlama firmamızın çağrı merkezini arayarak, yardım, bilgi, destek talebinde bulunabilirsiniz. Ancak ilaçlama fiyatlarının temelinde fiyatların hangi kriterler bazında hesaplandığını öğrenmek istiyorsanız, ilaçlama şirketimizin bu konuda yaptığı çalışmalara göz atabiliriz. Her haşere türünün kontrol altına alınma metodu farklıdır.  Bu yüzden haşere ve kemirgen türleri fizyolojik ve biyolojik olarak bir birilerinden ayrılırlar. İlaçlama fiyatlarının değişmesine neden olan sonuçlardan biri de haşere çeşitliliğidir.

İlaçlama fiyatlarının belirlenmesinde 3 önemli kriter bulunmaktadır. Bu önemli kriterlerin başında;

 • İlaçlamanın yapılacağı açık ve kapalı alanların yer büyüklüğü, yüzölçümü, yani metrekaresi yer almaktadır.
 • İkinci kriter; ilaçlama uygulama ve işlemlerin gerçekleşeceği alanda bulunan haşere yoğunluğu ve haşere çeşitliliğidir. Çünkü sıvı ilaçlama ile kontrol altına alınabilecek bir böcek türü ile bir kemirgen türüne uygulanacak işlem aynı değildir.
 • İlaçlama fiyatlarını belirleyen ve önemli kriterlerden sonuncusu da bu alanlarda toplam tüketilecek ilaç miktarı ve kullanılacak olan cihaz, ekipmanlardır. (Fare İstasyonu kurulumu gibi)

Pire ilaçlama fiyatları ve ekonomik fiyat tarifelerimiz için 7/24 hizmet veren şirketimizi arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Pire nasıl yok edilir?

Pireler parazit bir canlı türü olup mücadelesi bir hayli zordur. Pire ile mücadele yolları çok çeşitlidir. Pireler pek çok yolla yaşam alanlarınıza girebilir, sağlığınızı ve güvenliğinizi tehlikeye atabilir.  Bu nedenle pirelere karşı önlem almak son derece gereklidir. Bu önlemler bireysel yöntemlerle kaldığında ise son derece etkisiz bir görüntü sergilemektedir.  Limon suyu, sirke suyu ve daha birkaç doğal yol pireleri bir süre uzakta tutmak için yararlı olabilir; ancak bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı çözüm sunmamaktadır.

Bu nedenle pire sorunu ile karşılaştığınızda garantili bir çözüm yolu arayışında iseniz ilaçlama firmalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu alanda çalışan profesyonel personeller pirelerin yaşam alanları konusunda bilgi birikimli ve ilaçlama yöntemleri konusunda tecrübelidir.

Pire Nasıl Anlaşılır?

Pireler çok küçük varlıklardır. Erişkin bir pire türüne bağlı olarak 1,5 milimetreden 3,3 milimetre arasında değişkenlik gösteren boylara sahiptir. Bu nedenle bir pireyi görmek mümkün; ancak birden fark etmek kolay değildir. Ayrıca çok uzun mesafeler arasında sıçrama becerisine sahip bu pireler genellikle evcil hayvanlarınıza çok uzaktan sıçrama yapabildikleri için evcil hayvanlarınızın tüyleri arasında evinize girer ve bunun fark edilmeleri imkansızdır. Pireleri fark etme aşaması genellikle ısırıklar ile anlaşılır. Pire ısırığı ısırılan noktayı kızartır ve belli bir bölgede kızarıklık oluşturur. Pireler gözle görülmeleri zor olduğundan genellikle verdikleri bu zarar ile anlaşılır. Bunun dışında evcil hayvanlarınızın durmaksızın kendilerini kaşımaları pire tehdidi olabileceğini göstermektedir. Evdeki pirelere karşı ilaçlama uygulamak önemlidir; ancak çok daha önemlisi pire tehdidi ile karşılaşmadan önce profesyonel şirketlere başvurarak pire ilaçlama yaptırmaktır.

Pirenin zararları nelerdir?

Pireler insan ve hayvanlar üzerinde ciddi etkiler bırakabilmektedirler. Bu etkiler elbette olumsuz özelliklerdir ve tabii ki insan hayatını büyük bir tehlikeye atmaktadırlar. Pek çok pire türü insanlara pek çok farklı hastalık mikrobu taşıyabilmektedirler. Pireler kan emici olduklarından önceki konaklarından aldıkları mikropları bir sonraki konağa aktarırlar. Pirelerin geçirdiği mikroplar alerjik reaksiyonlara ve bakteriyel hastalıklara neden olduğu gibi, tifüs, veba, dizanteri vb. nedenler ile can kaybına neden olabilmektedirler. Cilde verdikleri zararlar çok büyük oranda geçici olsa da zaman zaman kalıcı hasarlara neden olabilmekte ve ciddi pire saldırıları vücuda büyük zararlar vermektedir. Bu zararları yaşamadan önce ortadan kaldırmak önemlidir. Bu nedenle pire ilaçlama firmalarından bu hizmetleri almak şarttır. Güneş İlaçlama profesyonel ekibiyle 7/24 çağrı merkezi sayesinde pire ilaçlama hizmetleri sunmaktadır.

Pire ile mücadele yöntemleri nelerdir?

Pire ile mücadele yöntemleri bireysel olarak oldukça zordur. Pire ile mücadele ederken öncelikle yaşam alanlarını temiz tutmak büyük önem taşımaktadır. Yaşam alanlarınızın, eşyalarınızın, giysilerinizin temiz olması pireleri uzak tutmak için gerekli bir uygulamadır. Ayrıca pirelere karşı uygulanan çeşitli doğal yöntemler pire ilaçlama konusunda insanlara seçenekler sunmaktadır. Limonun dilimlenip kaynatılması ve bu uygulamadan sonra püskürtme yöntemiyle pirelerin olabileceği alanlara sıkılması bu doğal uygulamalardan biridir. İkinci bir uygulama şekli ise su ve az oranda sirkeyi karıştırıp aynı oranda uygulamaktır. Fakat bu asidik doğal maddeler dahi pirelerin uzun süre uzak kalmalarını sağlamayacaktır.

Bu nedenle pirelerden kurtulmanın en garantili yolu profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yürütülen pire ilaçlama hizmetlerinden yararlanmaktır.

Pire nerede bulunur?

Kan emici özellikleri ile insanların başına her daim bela olan pirelerin yaşam alanları oldukça geniştir. Sıcak havaları oldukça fazla sevseler ve sıcak mevsimlerde daha fazla görülseler de bazı pire türlerinin kutup bölgelerinde var olduğu bilinmektedir. Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de pirenin çok fazla türü bulunmaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama firmalarına son zamanlarda ilgi yoğundur. Pireler genel olarak sıcak veya nemli bölgeleri sevmekte bu nedenle genellikle sokaklarda yaşayan hayvanların üzerinde konaklayabildikleri gibi konaklayacak bir yer bulma umuduyla bina bodrumlarına girebilmekte veya kuşlar aracılığı ile çatılar da yer edinebilmektedirler. Pireler güçlü bacaklarıyla bir anda üzerinize zıplayabilirler. Bu tür ortamlarda son derece hızlı şekilde çoğalabilen pirelere karşı profesyonel önlem alma gerekliliği mevcuttur.

Evcil hayvanlar pireyi eve taşır mı?

Pireler genellikle evlere beslediğiniz evcil hayvanlar aracılığıyla girebilmektedir. Pireler, potansiyel konakları belirlediklerinde çok uzun sıçramalar ile konaklarının üzerlerine sıçrarlar. Kedi, köpek veya kuş gibi hayvanlarınızdan ev halkına geçme potansiyeli ve dolayısıyla önceki konaklarda bulunan mikropları aktarması son derece olasıdır. Köpeğinizi yürüyüşe çıkardığınızda üzerine pire atlama riski vardır ve bu haşere bu eylemi hiç fark ettirmeden yaptığı için pireyi farkında olmadan eve taşımış olursunuz. Kısa süre sonra insan üzerinde bıraktığı ısırıklar ile kendilerini belli eden pireler hızlıca çoğalabilme yeteneğine sahip varlıklardır. Aynı şekilde kediler de dışarı çıkma ve gezme dürtüsüne sahip olduklarından aynı tehlike onlar için de geçerlidir. Bu nedenle evcil hayvanlarınızın için veterinerlerde bulunabilecek pire ilaçları hayvanlarınıza pire bulaşmasını engelleyebilir.

Pire nasıl beslenir?

Pire, dünyada binlerce türü olan genellikle parazit türler halinde yaşayan bir canlıdır. Pirelerin pek çoğu kuşlardan veya memelilerden emdikleri kan ile beslenirler. Bu kanı emdikten sonra ise yumurtlama, dolayısıyla çoğalma evrelerine geçerler ve hızla çoğalma yetenekleri sayesinde bölgeyi istila edebilirler. Ancak pirelerin bir kısmı kan içmemekte ve otçul beslenmektedirler. Otçul beslenen pireler genellikle bitki yapraklarını yerler ve bitkilere büyük zararlar verebilirler. Bu nedenle evinizde yer alan kıvırcık, ıspanak, lahana, pırasa vb. besin sebzelerini pirelerden korumak gereklidir. Özellikle pazarlardan ve marketlerden alınan bu sebzeler tezgahta beklediği süre içerisinde çok çeşitli dış etkenlere maruz kalır. Pireler de bunlardan biridir ve evinize geldiğinde dolabınızdaki diğer sebzelere bulaşması olasıdır. Bu nedenle alınan sebzelerin çok iyi şekilde yıkanması ve pire ile karşılaşılırsa hemen ilaçlama firmalarıyla iletişime geçilmesi tercih edilmelidir. Zira kısa sürede çoğalan pire takımı size bir kabus yaşatabilir.

Pire İlaçlama nasıl yapılır?

Pire ile mücadele bireysel yollarla insanlar tarafından denenmektedir. Ancak bu yöntemler pireden kurtulmanın kesin yolunu sağlamamaktadır ve pire kısa süre sonra tekrar başa bela olmaktadır. Bunun en büyük nedeni elbette pirelerin hızlı çoğalması ve evde bıraktığı yumurtaların fark edilememesidir. Zaten bireysel yöntemler uygulandığında pire yumurtalarını bundan etkilenmesi mümkün değildir. Süpürge kullanımı vs. gibi yöntemlerde gözle göremediğiniz pire yumurtalarını köşe bucak temizlemenize engel olur ve çatlaklar, köşeler vb. ulaşılamayan yerlerde yumurtalar kalabilir. Bu nedenle pire ilaçlama firmaları, profesyonel ilaçlama yöntemleri ile pire ilaçlarını tüm alana uygulamakta, yalnızca pirelerin temizlenmesine değil aynı zamanda yumurtaların etkinliğini kaybetmesini sağlar.  Ayrıca bu ilaçlama işlemleri pirenin bir daha evinize uğramaması için tek yolu oluşturmaktadır.

Evde pire varsa ne yapılmalı?

Özellikle evcil hayvanların beslendiği evlerde pire olması oldukça olasıdır. Tabii hayvanlarınız için özel pire ilaçları onları sınırlı süre koruyabilmektedir. Ancak evde pire olduğunu fark ederseniz öncelikle ev yapımı birkaç pire ilacı yapabilir ve pireyi kısa süreliğine uzaklaştırabilirsiniz. Bu karışımlar limonun suda kaynatılmasıyla oluşan bir karışımın ilgili noktalara sprey şeklinde uygulanması veya su-sirke karışımını aynı yöntem ile uygulanmasıdır. Fakat bu yöntemler kalıcı çözüm üretmekten çok uzaktır ve anlık güvenliğiniz amaçlıdır. Pire olduğunu pirenin vücudunuzda bıraktığı bir ısırık ile fark ederseniz hemen su ve sabunla bölgeyi yıkayın veya buz kompresi uygulayın. Daha sonra ise hemen bir pire ilaçlama firmasından profesyonel yardım istemeyi unutmayın.

Pire yumurtası nasıl temizlenir?

Pireler bir kere evinize girdiler mi oldukça kolay şekilde çoğalma yeteneğine sahiptir. Emdikleri kan sayesinde hızlıca çoğalabilen pireler evinizin ya da iş yerinizin her yerine, evcil hayvanlarınızın üzerine yumurta bırakmış olabilirler. Bu yumurtaları göz ile görmek neredeyse imkansızdır. Pire olduğunu düşündüğünüz anda, evcil hayvanlarınız için özel olarak üretilen pire ilaçlarını kullanmanız hem sizin hem de hayvanlarınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ancak bu pireleri yalnızca hayvanlarınızdan uzak tutacaktır. Bu nedenle söz konusu olan yaşam alanından pireleri kalıcı olarak uzak tutmak için profesyonel ilaçlama firmalarından yararlanmak şarttır.

Elektrik süpürgesiyle evin her yanını süpürme gibi yöntemler pire yumurtalarını azaltsa bile köşelerde, çatlaklarda, süpürgen ulaşamadığı her alanda pire yumurtası bırakır. Ancak profesyonel ilaçlama ekipleri uyguladığı ilaçlama yöntemleri ile her türlü pire sorununa karşı kalıcı çözüm üretirler. Pirelerin bir daha evlerinize girmesini ve yumurtaları aracılığıyla çoğalmasını engellerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir