Bina İlaçlama

Bina İlaçlama

Bina İlaçlama işlemi profesyonel anlamda böcek ilaçlama hizmeti veren firmalar aracılığıyla yapılmalıdır. Zira bu denli büyük ve sizin dışınızda başkalarının da yaşadığı bina, apartman vb. yapıları kendi başınıza kalkıp böcek ilaçlama yapmak asla istemeyeceğiniz sonuçlar doğurabilir. İstanbul Bina İlaçlama yöntemlerinden kısaca bahsedecek olursak öncelikle bu konuya uzman kişilerin karar vermesi gerekir. İstanbul bina ilaçlama yöntemleri uzmanlarca belirlenen ve böcek ilaçlama için en ideal yöntemlerdir. Böceklerden kurtulabilmek için mutlaka bina ilaçlama firmaları ile irtibata geçiniz. Bu bağlamda böcek ilaçlama şirketleri arasında yılların tecrübe ve birikimi ile hizmet veren Kadıköy Böcek İlaçlama firmamızı modern ilaçlama yöntemleri ve indirimli fiyatları ile her daim hizmetinizdedir.

Bina İlaçlama Ücretleri

Bina ilaçlama ücretleri belirlenmesinde en büyük rolü bina ilaçlamada kullanılacak olan ilaçlama yöntemi belirler. Örneğin bina ilaçlama ücretleri için bir hesap çıkarılacaksa öncelikle nasıl bir yöntem uygulanacak onun kararı verilmelidir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında bina ilaçlama ücretlerini etkileyecek yöntemler şunlardır:

1-) Kokulu İlaçlama: Oldukça ağır bir ilacın kullanıldığı bu ilaçlama yönteminde, çok daha zor yok edilen pire, akrep, tahtakurusu vb. böceklerde kullanılmaktadır. Keskin kokusu sayesinde böcekler ağır kokuya dayanamazlar. Ve havasız kalarak ölmektedirler.

2-) Sıvı İlaçlama: Bu yöntem ise eğer bina ilaçlama için uygulanacaksa binaya ait, bahçe, teras vb. yerlerde kullanılır. Bir açık alan uygulamasıdır. Yine akrep, danaburnu, salyangoz, çekirge vb. bahçe zararlılarının yok edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

3-) Kokusuz İlaçlama: Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bu yöntem ortamı terk etmek gerektirmediği için beğenilmektedir. Ancak her haşerede etki göstermez. Bu yöntem biraz daha kolay yok edilen böcekler için kullanılır. Örnek verecek olursak bunlar: kalorifer böceği, hamam böceği, kakalak, karafatma gibi böceklerdir.

4-) Jel İlaçlama: Bu ilaçlama yönteminde böcek ilaçlama işlemi biraz daha uzun vadede gerçekleşmektedir. Uygun kıvama getirilen jel ilaç özel tabancası yardımıyla kapı, pencere aralarına, köşeler, mutfak dolabı ve çekmece içlerine sıkılır. Böceklerin sevdiği bir tadı olduğu için böcekler bununla beslenirler ve zehirlenerek yok edilirler.

Haşereye ve uygulama yapılacak alana göre belirlenen bina ilaçlama fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Ancak hangi ilaçlama yapılırsa yapılsın temel olan fiyat oluşturma metodu şu şekildedir;

  • İlaçlama yapılacak alanın metrekare cinsinden büyüklüğü
  • Yok edilecek haşerenin türü ve sayısı
  • Bina ilaçlama sırasında kullanılacak böcek ilacı miktarı

Bina ilaçlama ücretleri şirketimizde oluşturulurken bütün vatandaşların bütçesine uygun bir ücretlendirme yapılır. Bütün vatandaşların bütçesine uyacak şekilde belirlenen indirimli fiyatlarımızdan yararlanmak için Kadıköy Böcek İlaçlama firmamızı 7/24 kesintisiz arayabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Yapı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yapı İlaçlama Nasıl Yapılır? Diye merak edenlere söyleyelim. Bina ilaçlama uygulamasında öncelikle profesyonel böcek ilaçlama ekibi gelerek binanızda bir keşif işlemi gerçekleştirir. Bu bina ilaçlama işleminin ilk aşamasını oluşturur. Bu aşamada uzman personel binada detaylı bir böcek taraması gerçekleştirir. Dip, köşe yuvalanabilecekleri her yer en ince ayrıntısına kadar incelenir. Hangi böceklere rastlandığı not alınır. Böcek larvaları ve yumurtaları tespit edilir. Bina ilaçlama uygulamasının ikinci aşamasında ise karar toplantısı yapılmaktadır. Buna karar aşaması adı verilir. Bu aşamada ise keşif esnasında ekibin bulguları tartışılır. Nerede hangi böceklerin olduğu ve hangi ilacın, hangi ilaçlama yönteminin kullanılacağının kararı alınır. Hangi alanlara ne miktarda böcek ilaçlama yapılacağının kararı verilir. Bina ilaçlama için son aşama ise uygulama aşamasıdır. Bu aşamada ise böcek ilaçlama işlemi kararlaştırıldığı gibi parça parça uygulanır. Ve sonrasında hizmet alanlara, ilerleyen süreçte neler yapacaklarına ilişkin bilgi verilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir