Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceğinden kurtulmak için şirketimizden 7/24 hizmet alabilirsiniz. En kaliteli yöntemlerle hizmet veren şirketimiz, hamam böceği ilaçlama şirketleri arasında en deneyimli ve en iyi firmadır.

Kadıköy ilçesi, büyüklüğü bakımından İstanbul’un en büyük ilçelerindendir. En kalabalığı olmasıyla birlikte, böcek popülasyonu açısından da yoğun bir ilçedir. Şirketimiz ilçenin tüm semtlerine 7/24 servis olanağı sunmaktadır. Servislerimiz ilçe genelinde aralıksız hizmet vermektedir.

Hizmet Alanlarımız

 • Bostancı
 • Caddebostan
 • Eğitim
 • Caferağa
 • Erenköy
 • Fenerbahçe
 • Fikirtepe
 • Göztepe
 • Koşuyolu
 • Kozyatağı
 • Merdivenköy
 • 19 Mayıs
 • Rasimpaşa
 • Sahrayıcedit
 • Suadiye
 • Osmanağa

Hizmetlerimiz bu semtlerin hepsinde ekonomik şekilde yürütülmektedir. Uygun fiyatlarla uyguladığımız işlemler, tüm halkımızın faydalanması içindir. İlçe halkının sağlıklı alanlarda yaşaması için hamam böceği ile mücadele etmekteyiz.

Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

Hamam böceği ilaçlaması, farklı teknik ve yöntemlerle yapılmaktadır. Şikâyetlerin geldikleri alanlar, alanın genişliği, böceklerin yoğunluğu tekniklerin değişmesinde etkin rol oynamaktadır. Böceklerin yoğun olarak bulunduğu alanlarda etkili olan ilaç, kokuludur. Kokulu ilaçlama yapılırken, alanı terk etmek gerekir. İşlem sırasında, alandan evcil hayvanlar da çıkarılır. Yiyeceklerin ve içeceklerin üzeri örtülür. Uzmanlarımız yapmanız gerekenler konusunda, sizleri yönlendireceklerdir.

Kokusuz ilaçlar da böceklerin yoğun olmadığı alanlarda uygulanabilir. Müşterilerimiz tarafından en çok talep edilen hamam böceği ilacı budur. Çünkü işlem sırasında, alanda durabilir ve günlük işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Şirketimiz iki yöntemi de başarı ile uygulamaktadır. İlaçların tümü Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu sayede işlem sırasında da, sonrasında da insan sağlığı ilaçlardan etkilenmez.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceğinin zararları ile başa çıkmak ve kalıcı olarak yaşam alanlarından uzaklaştırmak için profesyonel destek almalısınız. Zira bu böcekler, bulaşıcı hastalıkların yayılmasında aktiftir. Pis alanlarda yuva kurarlar. Buralardan topladıkları bakterileri ve virüsleri, sırtlarında taşılar. Besinlerimizin üzerinde gezinirler. Besinlerimizin üzerine, salyalarını ve dışkılarını bırakırlar. Bu şekilde zararlı bakterilerin, vücudumuza girmesini sağlarlar.

Kadıköy hamam böceği ilaçlama hizmetlerimiz, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına engel olmak için çalışmaktadır. Çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Sağlıklı alanlarda yalamak için bize ulaşın.

Hamamböceği İle Mücadele

hamam-böcek-jeli-nasil-kullanilir

Hamam böceği ile mücadele çok eski yıllara dayanmaktadır. Bir dönem hamam böceklerini kontrol altına almak için pek çok metot geliştirilmiş olup, ancak istenen sona ve başarıya ulaşılamamıştır. Değişen dünya şartları  biyolojik olarak incelenmesine olanak tanımıştır. Dışarıdan yapılan gözlemler hamam böceği türünün kendi salyası, pisliği ile beslendiğini, ölen türdeşleri tarafından yenildiği bilgisine sahip olunmuştur. Hantal bir yapıya sahip olan hamam böceklerinin uçmama özelliği de hesaba katılarak bu zararlı canlı türleri üzerinde sıvı ilaçlama uygulamasının kar etmeyeceği kanısında varılmıştır.

Bu bilgiler ışığında, hamamböceklerinin kontrol altına alınma süreçlerinde profesyonel böcek ilaçlama şirketleri jel ilaç yöntemini geliştirerek bu böcek türleri üzerinde galibiyeti hedeflemişlerdir. Nitekim yapılan test ve deneylerde, hamam böceklerinin güzergahına yerleştirilen jel ilaçlama uygulamasının sonucunda galibiyete erişilmiştir.  Hamam böcekleri jel ilaçla temas ederek yuvalarında ölerek bu zehri tüm türdeşlerine bulaştırma bulaştırarak bir domino etkisi yaratmışlardır.

Bunun bilincinde olan Ziraat Mühendisleri günümüzde hamam böcekleri için bu mucizevi uygulamayı gerçekleştirmektedirler. Sizler de böcek ilaçlama şirketimizle irtibata geçerek jel ilaçlama uygulamaları ile kolayca hamamböceklerinden kurtulabilirsiniz.

Hamam Böceği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hamam böceği nerede yaşar?

Hamam böcekleri hemen hemen dünyanın her bölgesinde yaşam belirtisi göstermekte olup özellikle ılıman iklimleri çok sevmektedirler. Bu nedenle ülkemizde hamam böceklerine oldukça sık rastlanmaktadır. Hamam böcekleri ışıktan rahatsız olan canlılardır ve bu nedenle gündüzlerini genellikle yuvalarında geçirirler. Peki hamam böceği nerede yaşar?  Yuvalarını nereye kurar? Hamam böcekleri sıcak ve nemli yerleri özellikle severler. Bu nedenle bodrumlar, çatılar, duvarların içi, kazan daireleri, kalorifer petekleri, banyolar, hamamlar vb. yerlerde yaşamaktan hoşlanırlar. Bu tür ortamlar hamam böceklerini çeker ve onların hızlıca çoğalmalarını kolaylaştıran yaşam koşulları sunar. Bu tür ortamlarda hamam böceği ile mücadele önlemeleri almak, dolayısıyla hamam böceği ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak büyük önem taşımaktadır.

Hamam böceği nereden gelir?

Hamam böcekleri ile mücadele edebilmek için bu haşerelerin yaşam alanlarımıza nerelerde giriş yaptığını ve nereden geldiğini bilmemiz gerekmektedir. Hamam böcekleri genelde temiz olmayan yerlerde barınmayı sevmektedirler. Dışarıda yaşayan hamam böcekleri genelde temiz olmayan ve mikrobun bol olduğu çöplük lağım gibi yerlerde doğmakta ve büyümektedir. Yaşayacak daha rahat, daha sıcak yerler bulmak ve yiyecek bulmak umuduyla evlerimize ve işyerlerimize gelirler. En yüksek binaların tepelerine kadar çıkabilen ve bir gecede dört kilometreden fazla yol alabilen hamam böcekleri ile her an her yerde karşılaşabilirsiniz. Bu böcekler genellikle evlerinize girebilmek için duvar boşluklarını veya atık su borularını kullanmaktadırlar. Bu nedenle atık su borularına zaman zaman çamaşır suyu dökmek, duvar çatlaklarını kapamak kısa süreli çözüm sağlayabilir; ancak hamam böcekleri en küçük boşluklardan dahi geçebildikleri için kısa zaman sonra tekrar evinize geleceklerdir. İlaçlama işlemelerinden yararlanmak hamam böceğinden kurtulmak için en garantili yoldur.

Hamam böceği mikrop taşır mı?

Evlerimizde, iş yerlerimizde kısacası tüm yaşam alanlarımızda bize tehdit oluşturan hamam böcekleri sağlığımızı tehdit edecek mikroplar taşırlar mı? Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Hamam böcekleri bünyelerinde birçok viral ve bakteriyel hastalıklara sebep olabilecek mikroplar taşımaktadır. Bu böcekler,  geceleri açığa çıkar. Her ne kadar insanları doğrudan ısırarak hastalık bulaştırmasalar da etrafta kalmış yiyecekleri kemirirler, tabaklarda veya kaşık-çatal gibi gereçlerde kalmış yemek artıklarını yerler. Salyalarını bu tür yerlere bulaştırdıkları için oldukça büyük tehlikeler saçmaktadır. Hamam böcekleri alerjik hastalıklara, astım, dizanteri, hepatit ve hatta verem gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle bu ciddi sağlık sorunlarından karşılaşmadan önce ilaçlama hizmetlerini tercih etmek önemli bir aşamadır.

Hamam böceği nasıl ölür?

Hamam böceği ile mücadele faaliyetleri kolay değildir. Bunun için profesyonel ilaçlama firmalarından yardım istemek en doğru seçeneği oluşturur. Hamam böcekleri milyonlarca yıldır dünya üzerinde yaşamaktadır. Oldukça hızlı üreyen ve bulunduğu ortama kolay uyum sağlamasıyla bu kadar zamandır dünyada yaşamlarını devam ettirmekte olan bu böceklerden tamamen kurtulabilmek için uzman ekipler gerekmektedir. Hamam böcekleri genellikle buldukları her şeyi yerler, bu nedenle asla aç kalmazlar. Bu nedenle hızlıca çoğalmaktadırlar. Bu durumda hamam böceklerinin yuvalarını tespit etmeden onların yok olmasını mümkün kılmaz. İlaçlama firmalarında bağlı uzman ekipler kokulu- kokusuz ilaçlama, sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleriyle hamam böceği sorunlarına karşı kesin çözüm sağlar ve hamam böceklerini yuvalarında yok ederler.

Hamam böceğinden kurtulma yöntemleri nelerdir?

Hamam böceğinden kurtulabilmek için insanlar çeşitli bireysel yöntemler geliştirseler de ilaçlama firmaları en güvenli seçeneği oluşturur. İnsanlar çeşitli bireysel yollar ile hamam böceğini uzak tutmak veya yok etmek istemektedirler. Bireysel mücadelelerde, öncelikle hamam böceklerine karşı tedbirler almak önemlidir. Bu tedbirler evlerin duvarlarında çatlaklar varsa bunların kapatılması, atık su borularının çamaşır suyu gibi maddelerle temizlenmesi vb. yöntemlerle temizlenmesi ve hamam böceğinin sevmediği çeşitli maddelerin etrafa yayılması gibi yolları oluşturur. Ancak bu çözümler yalızca geçici sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle hamam böceği ilaçlama firmalarının kullandığı jel ilaçlama yöntemi hamam böceklerini yuvalarında yok etmekte ve önemli bir yöntemi oluşturmaktadır. Genellikle sevilen ve tercih edilen bir yöntemdir.

Hamam böceği jeli nedir?

Hamam böcekleriyle mücadelenin birden fazla yöntemi vardır. Ancak jel ilaçlama yöntemi bu yöntemler içerisinde en etkilisidir. Hamam böcekleri genellikle yuvalarında koloniler halinde yaşar, ancak yemek aramaya çıktıklarında genellikle yalnız başlarına dolaşmaktadırlar ve yaşam alanlarında genellikle tek başlarına görülürler. Bu nedenle bir hamam böceği gördüğünüzde aslında yuvada pek çoğunun daha olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Tek başına yapılan mücadele birkaça hamam böceğini öldürmekten öteye gitmez. Bu nedenle ilaçlama firmaları tarafından hamam böceği jeli uygulanması çok daha pratik ve garantilidir.

Hamam böceği jeli, haşerenin geçebileceği alanlara sürülür. Jelden etkilenen böcekler yuvalarına gittikten sonra ölür. Ölen böcek yuvadaki diğer hamam böcekleri tarafından yenir ve jel böylece yuvadaki tüm böcekleri etkileyerek hamam böceği sorununuzu çözer.

Hamam böceği kaç sene yaşar?

Hamam böcekleri dayanıklı canlılardır ve pek çok yaşam koşuluna uyum sağlamayı becerebilirler. Ev ve işyeri gibi ortamlarda ise kolaylıkla çoğalabilirler. Milyonlarca yıldır dünyada olan, insanlardan daha eski bir tarihe sahip olan hamam böceklerinin yaşam süreleri aslında çok uzun değil, 1,5-2 yıl kadardır. Bazı türler 3 yıla kadar yaşayabilse de bu sürenin de çok uzun olduğu söylenemez. Ancak buna rağmen hamam böceklerinin soyunu devam ettirmesinin altında dayanıklı yapıları ve hızlı üremeleri yatmaktadır. Uygun koşullara sahip olduklarında yaşadıkları bölgeyi oldukça hızlı şekilde istila ederler. Bu nedenle hamam böceklerinin bulunduğunuz bölgeyi, ele geçirmemesi amacıyla kıyı köşe kalmadan ilaçlama yaptırmak oldukça önem arz etmektedir.

Hamam böceği kaç günde doğurur?

Bulundukları bölgede nüfuslarını hızlıca artırabilme yeteneklerini sahip hamam böcekleri yıl boyunca sıklıkla ve kontrolsüzce üremektedir. Ev ve iş yerlerindeki hamam böceği nüfusunu kontrol altına almak büyük önem taşımaktadır.  Diş bir hamam böceği bir kere bile çiftleşse, yılda 8-12 kere doğum yapabilmektedir. Hamam böcekleri yumurta ile üremektedir ve bir defada 200 yumurta dahi bırakabilmektedir. Yumurtalar genellikle kuytu noktalara bırakılır. Duvar çatlakları, duvar boşlukları, gözden uzak her türlü nokta hamam böceğinin yumurtasını bırakması için uygundur. Bu nedenler genel temizlikler hamam böceği yumurtalarını temizlemez. Hamam böceklerinden ve hamam böceği yumurtasından kurtulabilmek için en etkili yol kapsamlı bir ilaçlama yaptırmaktan geçer.

Hamam böceği ne yer?

Hamam böcekleri uzun süre yemek yemeden yaşayabilen dayanıklı canlılar olsa da açıkçası hemen hemen hiç aç kalmayan canlılardan biridir. Gündüz vakitlerini ışıktan korunmak amacıyla genellikle yuvalarında geçirirler. Genellikle gece karanlık çöktüğünde ve iş yerlerinde ve evlerde tüm ışıklar kapandığında ortaya çıkarlar. Genellikle yaşam alanlarının zemininde gezen hamam böcekleri gördükleri her bir maddeyi yer. Yemek kırıntıları, yere dökülen saçlar, kepekler, deri döküntüleri, her türlü çöp ve hatta kağıt dahi yedikleri görülmüştür. Ancak en çok yemek artıklarından ve nişastalı yiyeceklerden beslenmeyi severler. Bu nedenle insanlar hamam böceklerine karşı nişastalı yiyecekleri yem olarak kullanmakta ve çeşitli tuzaklar hazırlamaktadır. Bu tuzaklar bazen etkili olsalar da genellikle hamam böceği sorununa karşı yeterince etki etmemektedir.

Hamam böceği ilacı nerede satılır?

Hamam böceği ilaçları, bu haşere türünü yok etmek için bazen etkili olabilmektedir. Bu ilaçları nereden ve nasıl alacağınızı bilmeniz sağlık açısından önemlidir. Hamam böceği ilacı satın alırken bunu bilinçli olarak yapmak son derece önemlidir. Bir kere marketlerden alınan hamam böceği ilaçlarının çok etkili bir çözüm yolu olduğunu söylemek yanlış olur. Zira bu ilaçlar yalnızca hedef böcekleri yok etmektedir. Asıl amaç yuvalardaki tüm hamam böcekleri olmalıdır. Bu nedenle alacağınız ilaçları daha çok zirai ilaçlar satan firmalardan almanız gerekmektedir. Ancak buralarda satılan ilaçlar son derece etkilidir. Bu nedenle kullanılacak ilaç miktarını bilmek önemlidir. Aksi halde insan sağlığını tehlikeye atan sorunlara neden olabilmektedir. Ayrıca satın alınan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olması önemli bir husustur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir