Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam böceği nasıl yok edilir? Sorusu günümüz internet ortamında evinde ya da kendisine ait başka bir alanda bu sorunu yaşayan insanların sıkça sorduğu sorulardan biri olmuştur. Öyle ki insanlar Google arama motoruna hamam böceği nasıl yok edilir? sorusunu yazarak internetten böylesine zararlı olan bu böcekleri yok edebilmek için cevap aramaktadırlar. Ancak bu son derece yanlış bir tutumdur. İnsanların hamam böceği nasıl yok edilir? şeklindeki soruların cevaplarını internetten aramaları ve burada buldukları yalan yanlış bilgilerle hareket ederek hamam böcekleri ile mücadeleye kalkışmaları kesinlikle doğru değildir. Gerçek şu ki hamam böcekleriyle mücadele etmenin tek ve kesin çözümü bu konuda profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmeti veren firmalardır.

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele ederken ilk etapta internetten yararlanacağımız tek husus hamam böceği ilaçlama firmalarının iletişim bilgilerini temin etmek. Ve bunun yanı sıra gerçekten bu işi meslek edinmiş firmaların sitelerinden doğru bilgileri ve merak ettiklerinizi okumaktır. Onun dışında firmaların bilgilerini alarak çoğu firmanın 7/24 hizmet veren çağrı merkezlerini arayarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ve bu kez de hamam böceği nasıl yok edilir? sorusunun doğru adrese sorabilirsiniz. Şüpheniz olmasın doğru cevap alacaksınız.

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yollarından aslında çoğul olarak bahsetmek çok da doğru olmayacaktır. Çünkü hamam böceklerinden yalnızca profesyonel ilaçlama yoluyla kurtulabilirsiniz. Bunun dışında başka alternatifiniz yoktur. Bitkisel çözümler, çeşitli kokulu ilaçlar vb. hiçbir şekilde profesyonel ilaçlamanın yerini tutmamaktadır. Hamam böceği nasıl yok edilir? Diye merak ediyorsanız;

 • İlaçlama firmalarının ekip olarak evinize gelerek keşif yapmaları gerekmektedir.
 • Keşif sonrası ekip kısa bir toplantı gerçekleştirir.
 • Toplantı sonrasında ise operasyon için hazırlıklar başlar.
 • Hamam böceği ilaçlama uygulamasında kullanılan 2 yöntem vardır. Bunlar diğer böcek ilaçlama uygulamalarında da kullanılır.
 1. Kokulu İlaçlama
 2. Jel ilaçlama

Kokulu İlaçlama İle Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

 • Kokulu ilaçlama ile hamam böceği nasıl yok edilir diye merak edenler için:
 • Kullanıcılar açısından en çok tercih edilen ilaçlama şeklidir.
 • Evinizi ya da bulunduğunuz ortamı terk etmenize gerek yoktur.
 • Kokulu ilaçlama yapıldığı yerde 3-4 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Aksi halde ilaç tesir etmez.

Jel İlaçlama İle Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

 • Jel ilaçlama ile hamam böceği nasıl yok edilir? Sorusunun cevabını merak edenler içinse şunu söyleyelim.
 • Jel ilaçlama uygulamasında böcekleri yok etme işlemi belirli bir zamana yayılmaktadır.
 • Evin ve ya meskenin belirli bölgelerine hazırlanan jel ilaç, tabancası yardımıyla sıkılır.
 • Sıkılan yer hamam böceklerinin ve onun grubunda olan diğer böcekler olan kalorifer böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceğinin geçiş güzergahlarında olmalıdır.

Buradan geçerek ilacı besin olarak tüketen hamam böcekleri başarılı bir şekilde imha edilmiş olur. Sonrasında jel ilaç için temizlik yapmaya gerek yoktur. Çünkü böcekler bunu yiyerek kısa süre içinde tüketirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir