Kadıköy Tırtıl İlaçlama

Kadıköy Tırtıl İlaçlama

Tırtıllar, göğüs bölümünde üç çift bacağa sahip olan ve kelebeklerin larvası olan canlılardır. Uzun bir gövdeye sahip olan tırtılların vücudu üç bölümden oluşur. Başın arkasında kalan ilk üç bölüm, kelebeğe dönüştükten sonra kanat ve bacakların bağlandığı göğüs bölümü halini alacaktır. Bu bölümdeki bacaklar sert ve parlaktır. Diğer bölümlerdeki bacaklar ise kelebeğe dönüşümünü tamamladığında kaybolur. Tırtıl yavruları, annelerinin yumurtladığı ağacın yapraklarıyla beslenir. Kelebek olmasına az zaman kalan tırtıllar, pupa adı verilen bir kozaya girerler. Bu kozalarda birkaç gün geçirdikten sonra ıslak kanatları olan bir kelebeğe dönüşen tırtıllar bir-iki saat içinde kanatların kurumasıyla tam bir kelebek halini alırlar. Kelebek olarak gösterişli ve sevimli gözükseler de; tırtıl halindeyken pek sevilmezler. Çünkü tırtıllar bitki zararlılarının başında gelir. Ayrıca bazı zehirli tırtıl türleri de insanlar için tehdit oluşturur ve bu nedenle insan çevresinde bulunmamaları gerekir. Son yıllarda özellikle İstanbul’un çeşitli bölgelerinde görülen zehirli tırtıllar için, Kadıköy tırtıl ilaçlama servisi olarak mücadele veriyor ve sizleri kesin sonuca ulaştırıyoruz.

Kadıköy Tırtıl İlaçlama

30 yıldır sektörde olan ve her çeşit haşere için ilaçlama işlemi yürüten firmamız; tırtıl ilaçlama konusunda da birinciliği elden bırakmıyor. İstanbul’un çeşitli bölgelerinden, özellikle de Kadıköy ve çevre semtlerden gelen tırtıl şikayeti doğrultusunda yürüttüğümüz tırtıl ilaçlama faaliyetleri, %100 sonuç vererek Kadıköy halkına rahat bir nefes aldırıyor. Kadıköy tırtıl ilaçlama servisi olarak İstanbul’un dört bir yanına hizmet veriyoruz.

Tırtılların Zararları

Tırtıllar; elma, kayısı, armut, kiraz, badem, erik ve ceviz gibi meyveler başta olmak üzere tüm ağaç ve bitkilere zarar vermektedir. Bitkilerin kökünü kurutan, yapraklarını çürüten ve ağaç kabuklarında tahribata yol açan tırtıl; vakit kaybetmeden müdahale edilmesi gereken bir zararlı türüdür. Özellikle bahçe içi evlerde ağaçlara dadanan tırtıllar duvardan tırmanarak evlere girmekte ve istenmeyen durumlara yol açmaktadır. Tırtıl alerjisi olduğunu bilmeyen pek çok insan bu tip durumlarla karşı karşıya kalır. Tırtıl sokması sonucu zehirlenme yaşayan ve tüylü tırtıl alerjisiyle karşı karşıya kalıp sağlık kuruluşlarına başvuran pek çok insan kaydedilmiştir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına Kadıköy tırtıl ilaçlama servisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir