Kakalak böceği ilaçlama

Kakalak böceği ilaçlama

Hamam böceğinin bir alt türü olan kakalak böceği, doğrudan canlılarla temasa geçmese de yaşadığı  pis ortamlardan taşıdığı virüs ve mikropları insanların özel alanlarında özellikle besinlerin üzerine bırakarak çeşitli hastalıklara neden olur.

Kadıköy böcek ilaçlama olarak, diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra kakalak böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Genellikle sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı seven bu türün dünya üzerinde 4 ila 5 bin arası türü olduğu bilinir. Zorunluluk gerektirmedikçe sadece besin aramak için geceleri yuvasından çıkar. Bu sebeple geceleri aktiftir; gündüzleri ise insanların kolaylıkla ulaşamayacağı kapalı ve karanlık alanlarda barınmayı tercih eder. Özellikle şekerli gıdaları çok sevdiğinden, açıkta bu tür gıdaları gördüğünde uygun bir anını yakaladığında saldırır.

Kafası koptuğunda dahi 1 hafta boyunca yaşayabilen bu tür, yaşam süreleri boyunca 1 milyon yumurta bırakır. Kanatları olduğundan rahatlıkla ortam değişikliği sağlayabilir. Kakalak böceklerinden dolaylı olarak insanlara bulaşan hastalıklar; sıtma, verem, verem, mantar, hepatit, alerjik hastalıklar ve dizanteridir. Bu hastalıklardan korunmak için kakalak böceklerini yaşam alanlarımızdan oldukça uzak tutmalıyız. Evde uygulanacak basit yöntemlerle bu böcek türünden kurtulmak mümkün değildir. Kadıköy böcek ilaçlama firmamız, kakalak böceği ilaçlama uygulamasını son derece titizlikle yürütmektedir. Alanında uzman ekibiyle birlikte alanın büyüklüğünü, böceğin direncini tespit ettikten sonra ilaçlama uygulamasına geçilir.

İlaçlama uygulamalarında dikkat edilmesi gereken nokta, işlemi yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı’nca onaylı olması gerektiğidir. Kadıköy böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar da insan sağlığı ve çevredeki diğer hayvan çeşitleri açısından zararsızdır. Kakalak böceği ilaçlama sonrasında ilaçlama yapılan alanda uzun bir süre kakalak böceği ile karşılaşmanız mümkün değildir. Sürekli olarak sterilize edilmiş bir ortam için kakalak böceği ilaçlama uygulamasının düzenli periyotlar halinde yapılması gerekir.

Sizde yaşam alanlarınızda bu böcek türünden şikayetçiyseniz Kadıköy böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyette olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir