Tahtakurusu Nedir?

Tahtakurusu Nedir?

Tahtakurusu nedir? Tahtakurusu oldukça farklı özelliklere sahip olan ve hemen her evde şikayetçi olunan bir haşere türüdür. Tahtakurusunun en çok bulunduğu yerlerden biri olan ülkemiz, sadece bu haşere için değil pek çok haşere için de oldukça elverişli bir ortam sunmaktadır. Peki, tahtakurusu nedir ve bu haşere nerelerde bulunur?

  • Tahtakurusu çokbacaklılar familyasının bir türüdür ve oldukça küçüktürler.
  • Genellikle tahtadan yapılmış eski eşyaların içinde, tahta pencerelerde, bahçelerde, ormanlarda, nemli ve bol yağış alan yerlerde, deniz kenarlarında bulunurlar.
  • Renkleri genellikle siyah ve kahve tonlarında olan bu haşerenin dış yüzeyleri de kadifemsi bir şekildedir.
  • Genellikle geceleri aktif olan bu haşere, gündüzleri sessiz bir şekilde geçirmektedir.
  • Gece vakitlerinde tahtaları kemirerek beslenen tahtakuruları oldukça uzun süre yaşamaktadırlar.

Kan emici özelliğe sahip olan tahtakurusu erişilmeyen yerlere saklanır. Sabah uyandığınızda vücudunuzda beliren kabarma, kaşıntı ve kızarıklık belirtileri alerjik reaksiyonların başlangıcıdır. Gündüzleri ortaya çıkmayan bu haşere ile bitkisel ilaçlar ve ilkel yöntemler ile yok etmeye çalışmak zaman kaybından başka bir şey değildir. Tahtakurusu ve diğer haşereler ile mücadelede geliştirdiği yöntem ve metotlar ile alanının öncü ismi olan Kadıköy Böcek İlaçlama firmamız günün her saati hizmetinizdedir.

Evimde Tahtakurusu Olduğunu Nasıl Anlarım?

Evimde tahtakurusu olduğunu nasıl anlarım? Sorusuna yanıt bulacağınız en doğru adrestesiniz. Eğer evinizde belli bölgelerde, masaların ve koltukların altında, tahta tozu birikintileri varsa, geceleri artan şekilde duyulan tahta kemirme sesleri varsa, tahta eşyalarınızın üzerlerinde minik delikler varsa evinizde bu haşerenin olduğundan emin olabilirsiniz. Tahtakurusu böceğinden kurtulmak için yapılması gereken en önemli şey, tahtakuruları bütün eve yayılmadan, iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmak ve evin içinde tahtakurusu ilaçlama işlemleri yaptırmaktır. Kadıköy’de halkımızı rahatsız eden tüm haşerelerden kurtaran ve sizlere sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilmek için gece gündüz çalışan Kadıköy Böcek İlaçlama firmamız, her zaman her haşere türünde merak ettiklerinizi 7/24 sorabileceğiniz bir firma olarak sizlerin yanındadır.

Tahtakurusu İlaçlama Fiyatları

Tahtakurusu ilaçlama fiyatları için firmamızı aradığınızda uzman personellerimizin yönelteceği sorulara verdiğiniz cevaplar ücretin belirlenmesini sağlar. Şirketimizde vatandaşların ekonomisine dost bir anlayış ile hazırlanan ilaçlama fiyatlarında 3 ana faktör etkilidir. Bunlar;

  • Böcek ilacı miktarı + Alan yüzölçümü + Haşerenin türü ve sayısı’dır.

Tahtakurusu ilaçlama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmak için profesyonel ekibimiz ile irtibata geçebilir, indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir