İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tespih Böceği Nedir ?

Tespih Böceği Nedir ?

Tespih böceği nedir? Tespih böcekleri dünyanın her yerinde, hemen her renkte olabilen, çokbacaklılar familyasının bir üyesi olan ve karidesgillerden gelme oldukları öne sürülen bir haşeredir. Ülkemizde de bol miktarda bu haşereden bulunmaktadır. Tespih böcekleri nedir ve bu haşerelerin özellikleri nelerdir? Sorularına vereceğimiz yanıtlar ile bu haşereden nasıl kurtulacağınız konusunda bilgi edinmiş olacaksınız. Tespih böceği özellikleri ve kurtulma yollarının temelinde elbette tespih böceği ilaçlama uygulaması gelir. Bu nedenle sektörde işini kurumsal bir anlayış ile uygulayan firmalar ile çalışmalı ve destek almalısınız.

Tespih Böceklerinin Özellikleri

Tespih böceğinin özellikleri onu diğer haşerelerden ayırmaktadır. Fakat temelinde insana ve doğaya zarar vermek olan tespih böceği ile mücadele etmek için bu haşereyi gelin daha yakından tanıyalım… Tespih böcekleri;

  • Boyları yaklaşık olarak 1 ile 3 cm arasında değişebilen, katmanlardan oluşan bir vücut şekline sahip olan ve ayakları ile kafasını en ufak tehlike anında bile birleştirip ortadan kaybolabilen haşereye denir.
  • Bu haşerenin çıyanlarla ve kırkayaklarla akraba olması, onları bazen oldukça tehlikeli yapabilmektedir.
  • Çok fazla nemli bölgelerde yaşayan bu haşerenin bazı türleri de açık denizlerde, tatlı sularda yaşayabilmektedir. Bu sebeple de evlerimizde gider borularında, mutfaklarda bulunabildikleri gibi, havuzlarda, hamamlarda, yeme içme işletmelerinde, yağmur alan mekanlarda, muson iklimlerinde, en çok da park ve bahçelerde bulunabilirler.
  • Evlerimize girişlerini önlemek amacıyla öncelikle park ve bahçe ilaçlaması yaptırmalısınız.
  • Tespih Böceğinin bu ismi almasının en önemli sebeplerinden biri, tehlike sırasında bir boncuğa, top şekline dönüşebilmesidir. Bu sayede ortadan en kısa sürede kaybolan bu haşereyi görmemiz de oldukça zordur.

Tespih böceklerinin yukarıda sıraladığımız olumsuz etkilerinden kurtulmak ve kaliteli bir hizmet almak için yapmanız gereken tek şey Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçmektir. Firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Tespih Böceğinden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı?

Tespih böceğinden kurtulmak için neler yapılmalı? Evinizin nem ve rutubetini azaltmak sadece tespih böcekleri için değil pek çok haşere faaliyetini önlemek için önemlidir. Ayrıca evinizin veya iş yerinizin, bu haşerenin şikayet edildiği mekanların temizliğini yapmak da haşere faaliyetleri için önleyici olabilmektedir. Fakat en etkili kurtuluş yöntemi elbette ki böcek ilaçlama servislerinden yardım alarak yapılır.

Kadıköy Böcek İlaçlama firması olarak tüm noktalarda verdiğimiz ilaçlama hizmetlerimiz ile sizlerin tüm haşere şikayetlerini en kısa sürede yok ediyor ve en uzun süren korumayı sizlere sağlıyoruz. Firmamız gerek ilaçlama hizmeti gerek de çağrı merkezleri bakımından 7/24 hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir